Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu 10 – grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.
 2. Dzisiaj zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca na spotkanie z ks. Opiekunem i modlitwę różańcową o godz. 17.15 w kościele.
 3. Swoją zmianę różańcową mają w tym tygodniu róże: w środę – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii; w sobotę – św. Jana Pawła II.
 4. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty o godz. 7:00.
 5. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w czwartek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
 6. Zachęcamy do nabywania pobłogosławionych opłatków oraz świec Caritas na stół wigilijny. W niedzielę będą wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na przedszkole – Ochronkę Sióstr Służebniczek a za świece zgodnie z zaleceniami Caritas na pomoc dla najuboższych dzieci. Dzisiaj w dolnym kościele po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 odbędzie się kiermasz świąteczny organizowany przez Ochronkę Sióstr Służebniczek. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy III Dzień Modlitw o Dar Potomstwa dla małżeństw. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 prowadzonym przez Małżeństwa z Kościoła Domowego modlić się będziemy za małżeństwa, które doświadczają bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko prosząc Boga przez wstawiennictwo Maryi o dar potomstwa dla nich. Zapraszamy na to nabożeństwo młode małżeństwa.
 8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII we wtorek 12 grudnia – Msza św. o godz. 18.00 a następnie spotkanie. Obecność obowiązkowa.
 9. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII i VIII w czwartek 14 grudnia – o godz. 18.00 Masz św. a następnie spotkanie.
 10. Przed świętami, w poniedziałek 18 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy także o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 11. Od 2 stycznia 2024 roku rozpoczniemy tradycyjną wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Będziemy odwiedzać parafian w waszych domach. Nowe rodziny, które wprowadziły się na teren naszej parafii prosimy zgłaszać adresy zamieszkania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy także o dostarczenie do zakrystii wypełnionych kartek z danymi osobowymi, które pozostawiliśmy w niektórych rodzinach podczas ubiegłorocznej kolędy.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na Parafialne Rodzinne Kolędowanie w niedzielę 7 stycznia 2024 r. o godz. 16.00. Zespoły rodzinne: dzieci, rodziców, dziadków zapraszamy do zaprezentowania 2 kolęd w tradycyjnych, góralskich bądź nowych aranżacjach muzycznych. Zapisy rodzin muzykujących w zakrystii do 1 stycznia 2024 r.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę na Litwę w dniach 15-21 kwietnia 2024 r. Na trasie pielgrzymkowej między innymi: Częstochowa, Toruń, Bydgoszcz, Gietrzwałd, Święta Lipka, Wilno z Ostrą Bramą, Sokółka, sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polska Góra Krzyży w Świętej Wodzie oraz Białystok. Zapisy do końca stycznia w zakrystii. Plan z tyłu kościoła i na stronie internetowej parafii.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz