Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 r.

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent. Jezus mówi Czuwajcie. Decyzja powrotu na drogi Boże rozpoczyna proces, który nazywamy nawróceniem. Adwent jest szansą, by ją podjąć.
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 3. Zapraszamy na roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji  nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary;  w środę – wspomnienie św. Mikołaja, bpa; w czwartek-św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu możemy zyskać w naszym Sanktuarium łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 11.00, 18.00, a od godziny 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. Godzina Łaski. Zapraszamy na adorację Apostolat Maryjny, Róże Żywego Różańca i inne grupy apostolskie oraz wszystkich wiernych.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.
 7. Od dzisiaj można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. W niedzielę będą wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na przedszkole – Ochronkę Sióstr Służebniczek a za świece Caritasu na pomoc dla najuboższych dzieci. W przyszłą niedzielę 10 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 9 i 11 społeczność Przedszkola Sióstr Służebniczek – Ochronki ś Józefa zaprasza na kiermasz świąteczny do dolnego kościoła, w czasie którego będzie można nabyć stroiki, ciasteczka, pierniczki, ciasta domowego wypieku i drobiazgi wykonane przez dzieci. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na 5 dniowe zielone przedszkole w Krynicy Morskiej, w którym w czerwcu weźmie udział koło 25 dzieci z przedszkola. Zapraszamy na kiermasz.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy ś o godz. 11 złożymy życzenia imieninowe ks. Danielowi Frącowi.
 9. Swoją zmianę różańcową mają: w poniedziałek – róża św. Barbary; w czwartek – róża Matki Bożej Różańcowej. W II niedzielę miesiąca – 10 grudnia -zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca na spotkanie z ks. Opiekunem i modlitwę różańcową o godz. 17.15 w kościele.
 10. Od 2 stycznia 2024 roku rozpoczniemy tradycyjną wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Będziemy odwiedzać parafian w waszych domach. Nowe rodziny, które wprowadziły się na teren naszej parafii prosimy zgłaszać adresy zamieszkania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy także o dostarczenie do zakrystii wypełnionych kartek z danymi osobowymi, które pozostawiliśmy w niektórych rodzinach podczas ubiegłorocznej kolędy.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny z cyklem adwentowym poświęconym naszemu adwentowemu nawróceniu, a także pierwszy nr Gościa Niedzielnego Extra o historii Kościoła.