Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła 22 października 2023 r.

Dzisiaj 97. Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Modlimy się za misjonarki i misjonarzy, o nowe powołania misyjne, by nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi. Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w intencji misji.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30 dla wszystkich. W sposób szczególny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, za nasze rodziny i Synod Biskupów. Za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny.  W środę nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik o godz. 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godz. przed  każdą Mszą św.
 2. Rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VI, VII i VIII zapraszamy na konferencję we wtorek 24 października po Mszy św. wieczornej i różańcu ok. godz. 19.00 w kościele.
 3. W piątek 27. dzień miesią Msza św. i procesja różańcowa światła o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów.
 4. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają: we wtorek – św. Jana Chrzciciela; w środę – św. Anny; w piątek – św. Wincentego a Paulo; w sobotę – św. Moniki.
 5. W sobotę – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.  Na Mszy św. o godz. 16.00 świętować będziemy 30. rocznicę uruchomienia i modernizacji  małej elektrowni wodnej JUDA. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 6. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 7. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 8. Dziękujemy za wsparcie w ramach XXIII Dnia Papieskiego  Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzież Zebrano 2752 zł 57 groszy, które przekazano na konto Fundacji.
 9. Zapraszamy młodych mężczyzn rozeznających drogę powołania na Dni Skupienia, które odbędą się w naszym, misjonarskim seminarium w Krakowie w dniach 3-5 listopada. Więcej informacji u ks. Jacka Piotrowskiego.
 10. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 00.  O godz. 12.30 na cmentarzu wypominki, procesja i Msza św.  2 listopada Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele 7.00 i 9.00. O godz. 15.30 Wypominki i Msza św. na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Przypominamy jednocześnie, że od jutra do 5. listopada nie są możliwe żadne prace kamieniarskie na cmentarzu.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz