Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła 24 września 2023 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy za Młodzież. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek środków przeznaczonych na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji młodzieży.
 2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Chrzciciela i św. Anny; w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Moniki; w piątek – św. Rodziny.
 3. W środę 27 września obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Misji i Sióstr Miłosierdzia. Jak każdego 27. dnia miesiąca, zapraszamy na Nowennę i Mszę Świętą o godzinie 18.00, po której nastąpi procesja różańcowa światła. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy o czynne zaangażowanie się w procesję. Modlitwą obejmijmy w tym dniu księży, braci i kleryków ze Zgromadzenia Misji i Siostry Miłosierdzia oraz sprawę nowych powołań.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Wacława, męczennika; w piątek–święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę- św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek 26 września po Mszy Świętej wieczornej.
 6. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku: dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godz. 17.30 dla wszystkich. Za publiczne odmawianie różańca udziela się odpustu zupełnego.
 7. Spotkanie dla młodzieży z kl. VI-VIII przygotowujących się do bierzmowania i ich rodziców we wtorek 26 września. Msza św. o godz. 18.00 a następnie spotkanie.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w piątek 29 września. Msza św. o godz. 18.00 a następnie spotkanie.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie naszego sanktuarium.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy za posługę w naszej parafii Siostrze Barbarze Żmudzie, która przechodzi na inną placówkę.
 11. Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się w listopadzie Dniami Modlitw za Zmarłych wszelkie roboty kamieniarskie na cmentarzu nie będą możliwe w dniach od 22 października do 5 listopada. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców musi zostać wywieziony z terenu cmentarza.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz