Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

  1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej od Cudownego medalika o godz. 18.00.
  3. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża św.; w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę-świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W przyszłą niedzielę – z okazji święta św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży złożymy życzenia imieninowe   Stanisławie Lipka i s. Stanisławie Migas, oraz księżom Jackom na Mszy św. o godz.11. 
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w środę – św. Antoniego, w piątek – św. Zofii, w sobotę – św. Jana Pawła II.   
  5. Modlitwom parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu misyjnym swoje rekolekcje.
  6. Ministrantów, lektorów i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok formacyjny we wtorek 12 września o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne z Ks. Danielem.
  7. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki parafialnej  do Sanktuariów Maryjnych we Francji odbędzie się w czwartek 14 września o godz. 19.30 w salce katechetycznej. Zapraszamy także osoby niezapisane.
  8. Za tydzień 17 września XXXI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy stacji u Piłata. Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.  
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś Józefa Ślusarz z os. Huty.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz