Ogłoszenia Duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych o godz. 16 na cmentarzu a o godz. 17.30 w kościele nabożeństwo różańcowe o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

 2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego jutro 4 września o godz. 9.00.

 3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przygotowujące się w tym roku do pierwszej Komunii św. na Msze św. w niedziele o godz.11.00.

 4. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej na praktyce duszpasterskiej kl. Patryka Pietrzaka z seminarium Ks. Misjonarzy w Krakowie.

 5. Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika w środę o godz. 18.00.

 6. W środę na Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji Siostry Beaty z okazji jej imienin wypraszając dla niej potrzebne Boże łaski.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na prace związane z utrzymaniem świątyni.

 8. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj- wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek – święto Narodzenia NMP; w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy; i w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnienie bł. Fryderyka Ozanama.

 9. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałekśw. Barbary; w czwartek – M.B. Różańcowej.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia kalendarze z naszego Sanktuarium na przyszły rok.

 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Janinę Garalowską z ul. Kościuszki.

 

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz