Ogłoszenia Duszpasterskie: XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023 r.

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów. Życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 20.00; a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00 Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.  
  2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym sanktuarium możliwość uzyskania odpustu zupełnego, Msze św. wg porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów i modlitwa za Ojczyznę. Kazania wygłosi ks. Ryszard Halwa Pallotyn z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia na temat Świętości Życia i Rodziny. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał czasopismo „Moja Rodzina” a ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na ośrodek dla Samotnych Matek i ofiar przemocy domowej.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika; w czwartek – święto św. Jacka, prezbitera; życzenia imieninowe księżom Jackom złożymy we wrześniu.
  4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego; w środę – św. Jana Pawła II i św. Zofii; w czwartek – św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Laboure, w sobotę – św. Józefa.
  5. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę szlakiem sanktuariów maryjnych we Francji w październiku br. Informacje na stronie internetowej parafii, w zakrystii i na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.
  6. Parafia Św. Krzyża w Zakopanem zaprasza na pielgrzymkę na Giewont z racji 122 rocznicy poświęcenia krzyża w sobotę 19 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele interesujących artykułów.

Ks. Jacek Lasoń  CM – proboszcz