Ogłoszenia Duszpasterskie: XIII Niedziela zwykła 2 lipca 2023 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości. Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.
 2. W lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 20.00. W niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 koncert: MUZYKA ORGANOWA WIELKICH MISTRZÓW w wykonaniu Wojciecha Wojtasiewicza.; także w przyszłą sobotę 8 lipca o godz. 19.00. Zapraszamy.
 4. Także dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00.
 5. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – święto św. Tomasza, apostoła; w czwartek-wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę- wspomnienie św. Jana z Dukli.
 6. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek – św. Barbary; w piątek – Matki Bożej Różańcowej.
 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji powołań kapłańskich, zakonnych
  i misyjnych.
 8. Od 8 do 15 lipca przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć przedstawicielkę Fundacji, która powie świadectwo i przybliży nam postać tej  wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach misyjnych.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i do nabywania kalendarza z naszego sanktuarium na 2024 rok i jubileuszowych pocztówek.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz