Ogłoszenia Duszpasterskie: X Niedziela Zwykła 11 – czerwca 2023

 1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwo do NSPJ, w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedziele o 17.30. Spowiedź w naszym sanktuarium  pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Dzisiaj po Mszach św. krucjatki i ministranci zbierać będą do puszek ofiary na wyjazd wakacyjny. Dziękujemy za wsparcie.
 3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek- wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w środę – św. Michała Kozala, bpa i męczennika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej objawiającej Cudowny medalik o godz. 18.00. Po Mszy ś spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 5. Zmiany Róż żywego Różańca: we wtorek – św. Antoniego, w czwartek – św. Zofii; w piątek- św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Jadwigi Królowej.
 6. Spotkanie rodziców krucjatek i ministrantów wyjeżdżających na wakacje z ks. Danielem w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała – zapraszamy na procesję po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim – parafianom i gościom, którzy dali świadectwo wiary poprzez uczestnictwo w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Rodzinom, które przygotowały ołtarze, oraz wszystkim grupom i parafianom, którzy w sposób czynny zaangażowali się w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.
 9. Sanktuarium Królowej Podhala w Ludźmierzu zaprasza Róże Różańcowe na pielgrzymkę różańcową w sobotę 17 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Dokładne informacje na na tablicy ogłoszeń.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego śp. Wacława Kowala.

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz