Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04 Czerwca 2023 r.

  1. Zapraszamy w czerwcu na nabożeństwo do NSPJ, w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedziele o 17.30.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace przeznaczone na utrzymanie naszego sanktuarium.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe Siostrze Natalii Bąk Przełożonej Domu Zakopiańskiego Sióstr Służebniczek oraz Dyrektorce Przedszkola.  
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. krucjatki i ministranci zbierać będą do puszek ofiary na wyjazd wakacyjny. Dziękujemy za wsparcie.
  6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w środę Różę Matki Bożej Różańcowej.
  7. W najbliższy czwartek 8 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.00 Msza św. i I ołtarz na os. Walkosze 36 u Państwa Macieja i Weroniki Walkosz; następne ołtarze: u Państwa Jana i Dominiki Gawlak-Socka Walkosze 19D oraz przy sklepie Brutal, ostatni ołtarz w kościele. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele oraz o godz. 18.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30. Prosimy o przyozdobienie trasy, którą będzie szła procesja z Najświętszym Sakramentem oraz swoich domów. Zelatorów Róż Żywego Różańca i rodziny dekorujące ołtarze prosimy o skontaktowanie się z siostrą Stanisławą zakrystianką. Plan procesji Bożego Ciała i Oktawy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Ojców dzieci I Komunijnych prosimy o niesienie figury Niepokalanej. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci I Komunijne, rocznicowe, Zespół Giewont, Muzykę.  Strażaków OSP Olcza prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Paweł Rycyk, dyrektor Misjonarskiego Ośrodka Formacyjnego Vincentinum w Krzeszowicach.
  8. Procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Francji w październiku tego roku. Zapisy do 11 czerwca w zakrystii. Osoby zapisane prosimy o składanie w zakrystii podpisanych umów uczestnictwa do 15 czerwca.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz