Ogłoszenia Duszpasterskie: Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 17.30.  
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci z klasy czwartej będzie przeżywać pierwszą rocznicę swojej Komunii świętej.  Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie autorskie i promocja książki Hodnickiem Świyntości Józefa Stopki-Faktor w auli pod kościołem.
  3. W kalendarzu liturgicznym: w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek- św. Filipa Nereusza, prezbitera; to także Dzień Matki – w naszych modlitwach prośmy o potrzebne łaski dla żyjących mam, a dla zmarłych o niebo. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha św.
  4. W sobotę 27 dzień miesiąca po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy na Procesję Różańcową Światła.
  5. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w środę – św. Jana Chrzciciela; w czwartek- św. Anny; w sobotę- św. Wincentego a Paulo.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz.18.00. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  7. Kancelaria parafialna w środę 24 maja wyjątkowo będzie czynna w godz. 10.00-11.00, po południu nieczynna.
  8. Wczoraj w kościele seminaryjnym Księży Misjonarzy w Krakowie 4 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie oraz 3 kleryków przyjęło święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę po sanktuariach maryjnych Francji w październiku tego roku. Zapisy do 11 czerwca w zakrystii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń – proboszcz