Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkanocna 14 maja 2023 ROKU

 1. Dziś w naszych modlitwach w sposób szczególny polecamy dzieci, które na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci z klasy czwartej będzie przeżywać pierwszą rocznicę swojej Komunii świętej.  Próba uroczystości we wtorek i środę o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek o godz. 17.00.
 4. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym modlić się będziemy o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik o godz.18.00.
 7. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące róże: w poniedziałek – św. Zofii; we wtorek – św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Laboure; w piątek – św. Józefa.
 8. Dzisiaj o godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem. 7. Uroczystościom przewodniczyć będzie O. Samuel Pacholski – Przeor Jasnej Góry. 
 9. Spotkanie autorskie i promocja książki Hodnickiem Świyntości Józefa Stopki-Faktor odbędzie się w niedzielę 21 maja po Mszy św. o godz. 11.00 w auli pod kościołem.
 10. Zachęcamy rodziców ministrantów i krucjatek do zapisywania swoich dzieci na wyjazd wakacyjny. Zapisy i informacje u ks. Daniela.
 11. Spotkanie organizacyjne uczestników parafialnej pielgrzymki do Sanktuariów Europy w październiku tego roku odbędzie się piątek 19 maja o godz. 19.30 w auli pod kościołem. Prosimy o wpłatę zaliczki 800 zł.
 12. W poniedziałek w naszych modlitwach pamiętamy o siostrze Zofii z racji jej imienin, posługującej w przedszkolu Sióstr Służebniczek.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń – proboszcz