Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia roku

 1. Dzisiejsza IV niedziela w okresie Wielkanocy jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Zapraszamy na  pierwsze nabożeństwo majowe w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych dzisiaj o godz. 17.30.
 2. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej a w niedziele i święta o godz. 17.30. 
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. We wtorek wspomnienie św. Atanazego, bpa i doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niech w tych dniach majowych na naszych domach i posesjach pojawią się flagi w barwach narodowych.
 5. W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym sanktuarium w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00, nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik i nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 17.30.
 6. W czwartek  4 maja – wspomnienie św. Floriana; na Mszy św. o godz. 18.00  modlić się będziemy za Strażaków naszej jednostki OSP Olcza, dziękując Bogu za ich ofiarną służbę oraz w 4 -tą rocznicę śmierci śp. ks. Jana Kowalika CM, proboszcza, budowniczego naszego kościoła wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie dla niego.    
 7. W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera; w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 – modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.30.
 9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15.
 10. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 11. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary.
 12. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę w niedzielę 14 maja o godz. 9.00.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Józefa Walkosz.   

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz