Ogłoszenia Duszpasterskie: NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09 kwietnia 2023 r.

  1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie zawsze obecny pośród Was, niech darzy Was radością, w smutku pociesza, w zwątpieniach daje nadzieję, a w codziennych trudach umacnia! Boży pokój niech zagości w waszych sercach, rodzinach i na świecie. Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Was i Waszych najbliższych! Szczęść Boże!
  2. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 11.00 i  00. Dziś i jutro  nie ma nabożeństwa eucharystycznego.  
  3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. Cała oktawa Zmartwychwstania Pańskiego ma charakter uroczysty, stąd
    w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dobrze przygotować do tych świąt i je przeżywać, zarówno od strony duchowej jak i zewnętrznej. Dziękuję współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale i podczas wszystkich nabożeństw wielkopostnych jak i przygotowanie Triduum Paschalnego. Drogim Siostrom Służebniczkom za wszelką posługę w zakrystii, wystrój kościoła, przygotowanie ciemnicy i grobu, jak i przygotowanie młodzieży i dzieci przez śpiew. Pracownikom naszego domu za pomoc w stawianiu dekoracji Grobu Pańskiego. Strażakom OSP Olcza za podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Dziękujemy ministrantom, lektorom i Krucjacie Maryjnej wraz z ks. Danielem  oraz siostrą Barbarą, Zespołowi Giewont, Muzyce i wszystkim innym, którzy przyczynili się do pięknego   przygotowania i przeżycia liturgii Triduum Paschalnego.      
  6. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Roże Żywego Różańca: w czwartek- św. Antoniego, w sobotę- św. Zofii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś Marię Stachoń Goł z os. Oberconiówka.