Ogłoszenia Duszpasterskie: VI Niedziela Wielkiego Postu – PALMOWA – 02 kwietnia 2023 roku

  1. Niedzielą Palmową rozpoczyna się w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień-to najważniejszy czas w ciągu roku dla chrześcijanina. Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku, i Wielkiej Soboty będzie rozpoczynać się o godzinie 18.00. Procesja rezurekcyjna z Mszą św. w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy do procesji Poczty Sztandarowe: Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, Banderii Konnej, Szkoły Podstawowej i innych. O poniesienie figur bardzo prosimy Róże kobiece, a baldachim i lampiony, chorągwie Róże męskie. Zelatorki i Zelatorów prosimy o uzgodnienie szczegółów z Siostrą Stanisławą w zakrystii. Porządek procesji rezurekcyjnej wywieszony jest w gablocie. Pamiętajmy o adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – o ile to możliwe według porządku znajdującego się w programie, który wywieszony jest przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej. Okazja do spowiedzi: Poniedziałek – środa od 6.30 – 7.00; 17.30 – 18.00; w Wielki Piątek od 21.00 do 22.00, a w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę. Ofiary składane przy adoracji krzyża, zostaną przekazane na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła Wielkiego i wartości, których uczył. Przejdziemy ulicami Zakopanego by dotrzeć do kościoła Św. Krzyża. Podczas Marszu przeżyjemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  3. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
  4. Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika w środę o godz.18.00. Polecać będziemy w modlitwie Bogu ks. Jacka Piotrowskiego z okazji 40 rocznicy urodzin.
  5. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: poniedziałek – św. Barbary;  w środę – Matki Bożej Różańcowej.  
  6. Szczepan Szpoton dziękuje za ofiary zebrane złożone w ramach rekolekcji przeznaczone na rehabilitację małego Krzysia. Zebrano 7 140 zł.
  7. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę szlakami sanktuariów maryjnych we Francji w październiku tego roku. Plan pielgrzymki na stronie internetowej parafii i w gablotach kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz