Ogłoszenia Duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 roku

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie witamy ks. Szczepana Szpotona CM, superiora i rektora ITKM w Krakowie. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00 i  00; w czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.  W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Procesja Różańcowa Światła a po niej całonocna adoracja Najśw. Sakramentu przez poszczególne osiedla. We wtorek zapraszamy chorych na Mszę św. z sakramentem chorych o godz. 11.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie na plebanię. Spowiedź podczas rekolekcji godzinę przed każdą Mszą św.  rekolekcyjną w czasie wystawienia Najśw. Sakramentu. Plan rekolekcji na stronie internetowej parafii, z tyłu kościoła oraz na folderach do zabrania do domów.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym  w niedzielę  o godz. 17.15.  
 3. Po Mszy św. o godz. 11.00 dyrekcja, nauczyciele i młodzież ze SP nr 4 z Olczy zaprasza na przedstawienie Oskar i Pani Róża do auli pod kościołem.
 4. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najśw. Rodziny w Zakopanem. Do przejścia dwie trasy. Zapisy na stronie www. edk.org.pl lub w zakrystii sanktuarium na Krupówkach. Pakiety będą rozprowadzane przed Mszą św. w zakrystii. Transport powrotny we własnym zakresie.
 5. W sobotę 1 kwietnia nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.15.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych. Palmy powinny być własnoręcznie wykonane z tradycyjnych, naturalnych materiałów. Palmy do konkursu prosimy przynieść do kościoła w najbliższą sobotę w godz. 17-18.00 a następnie komisja oceni palmy. Ogłoszenie wyników konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 7. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godzinie 11.00.
 8. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła Wielkiego i wartości, których uczył. Przejdziemy  ulicami Zakopanego by dotrzeć do kościoła Św. Krzyża, gdzie nastąpi jego rozwiązanie. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny wobec tego wydarzenia, mając żywo w pamięci zobowiązania wynikające ze słów skierowanych do nas przez Ojca Świętego Jana Pawła II: „Na Was zawsze można liczyć”.
 9. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w Wielki Poniedziałek 3 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 10. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Roże Żywego Różańca: w poniedziałek- św. Wincentego a Paulo; we wtorek-św. Moniki; w środę – św. Rodziny; w sobotę- św. Teresy.
 11. Ministranci naszej parafii w ramach XVIII Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej na etapie rejonowym zajęli II Miejsce. Gratulujemy zawodnikom i ks. Danielowi Opiekunowi Ministrantów.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą w tym tygodniu ś.p. Mariannę Pawlikowską z os. Frączkówka.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz