Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 05 marca 2023 roku

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz.  30 i 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. W Polsce za udział w nabożeństwach wielkopostnych można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy Ks. Andrzeja Palucha CM.
  3. We wtorek do wspólnej modlitwy zapraszamy Różę Matki Bożej Różańcowej. 
  4. Już dzisiaj  zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie palm wielkanocnych w Niedzielę Palmową. Palmy powinny być własnoręcznie wykonane z tradycyjnych, naturalnych materiałów.
  5. Rekolekcje dla małżeństw – Od idealnego małżeństwa do małżeństwa chrześcijańskiego– odbędą się w naszym sanktuarium w dniach 21-23 kwietnia. Informacje na plakacie z tyłu kościoła i zapisy na stronie internetowej www.boskiprojekt.pl. Zapraszamy małżeństwa naszej parafii do uczestnictwa.
  6. Została odnowiona VII stacja drogi Krzyżowej ufundowana przez Róże Żywego Różańca. Dziękuję Panu Józefowi za wykonaną pracę oraz Róży św. Jana Chrzciciela za przekazaną ofiarę na renowację stacji. Zaangażowanie w renowację stacji pozostałych Róż mile widziane.
  7. Od 1 marca rusza rekrutacja w Przedszkolu Sióstr Służebniczek Ochronce św. Józefa. Od 1 do 14 marca można pobierać karty zapisu. Od 13 do 15 marca można składać wypełnione karty zapisu podczas rozmowy z dyrekcją w godzinach: 8.00 – 9.30 i 14.30 -15.30. Planowana ilość przyjęć to około 20 dzieci, w zależności od rocznika. Więcej szczegółów na stronie Facebookowej przedszkola.
  8. Pod chórem są do nabycia baranki wielkanocne Caritasu oraz najnowszy numer Gościa Niedzielnego.  

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz