Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu 18 – grudnia 2022 r.

 1. Dziś już ostatnia niedziela adwentu. Pamiętajmy o spowiedzi świętej przed świętami. Spowiadamy jak zawsze pół godziny przed każdą Mszą św., a od środy do piątku od godziny 6.30 do 8.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w Wigilię od 6.30 do godz. 8.30.  Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00
 2. Do nabycia pod chórem opłatki i świece Caritas na stół wigilijny.
 3. Jutro, w poniedziałek 19 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. O ile to możliwe na głos dzwonów o godz. 17.00 zasiądźmy do wigilijnego stołu. Nie zapomnijmy o modlitwie, podzieleniu się opłatkiem, ale wcześniej o pojednaniu w rodzinach i w sąsiedztwie. Pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łk o narodzeniu Pańskim i tradycji śpiewania kolęd. Niech dzień Wigilijny zgodnie z Polską tradycją, pozostanie dniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.
 5. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. Pasterka w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00.  O godz. 23.15 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Parafialnego Regionalnego Zespołu  
 6. W Boże Narodzenie Msze św. o 9.00, 11.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.  
 7. W drugi dzień świąt w tym roku czcimy św. Szczepana, męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. W święta nie będzie nabożeństw eucharystycznych. Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe ks. Janowi Szwaikowskiemu CM oraz wyrazimy wdzięczność ks. Marcinowi Nowotarskiemu  CM za jego ponad roczną  posługę duszpasterską w naszej parafii.
 8. Z okazji święta Św. Rodziny zapraszamy małżeństwa obchodzące w tym roku swoje Jubileusze Małżeńskie na Mszę św. w drugi dzień świąt 26 grudnia o godz. 11.00, aby odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.
 9. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w tym tygodniu Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Katarzyny Laboure i św. Józefa a w sobotę  rano –  św. Jana Chrzciciela.
 10. Od 1 stycznia 2023 roku nastąpi zmiana godziny odprawiania Mszy św. wieczornej w tygodniu i w niedzielę na godz. 18.00. Nabożeństwa w większości będą odprawiane po Mszy św. oprócz Nowenny do Matki Bożej w środę.
 11. Nasi ministranci uczestniczyli w XVIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Na etapie rozgrywek w dekanacie zakopiańskim: młodsi zajęli II miejsce, natomiast w kategorii młodsi lektorzy I miejsce. Gratulujemy zawodnikom i Ks. Danielowi.
 12. Wizytę duszpasterską, tzw. kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 2 stycznia 2023 r. Będziemy odwiedzać parafian w waszych domach. Nowe rodziny, które wprowadziły się na teren naszej parafii prosimy zgłaszać adresy zamieszkania w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dokładny plan podamy w późniejszym terminie.

Ks. Jacek Lasoń CM-proboszcz