Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu 11 – grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy II Dzień Modlitw o Dar Potomstwa dla małżeństw. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 prowadzonym przez Małżeństwa z Kościoła Domowego modlić się będziemy za małżeństwa, które doświadczają bólu przedłużającego się oczekiwania na dziecko prosząc Boga przez wstawiennictwo Maryi o dar potomstwa dla nich. Zapraszamy szczególnie na to nabożeństwo młode małżeństwa.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Zebrano 1770 zł i 2 Euro.
 3. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z
 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dziś św. Damazego I, papieża; we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła. W środę na Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy za Ojczyznę.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w czasie adwentu. Nie zostawiajmy tak ważnej sprawy na ostatni moment przed świętami. Możliwość sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: klasa VI i VII – czwartek 15 grudnia o godz. 18.30 Msza św. a potem spotkanie;   VIII we wtorek 13 grudnia o godz. 19.00.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę 14 grudnia o godz. 19.00 w salce katechetycznej pod kościołem.
 8. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę- św. Jadwigi Królowej.
 9. Można nabywać pobłogosławione opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.
  W niedzielę są wystawione pod chórem a w tygodniu można je nabyć w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na Przedszkole Sióstr, a za świece na pomoc dla najuboższych dzieci.
 10. Przed świętami, w poniedziałek 19 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób, które nie są w stanie przyjść do kościoła, do których nie chodzi ksiądz w pierwsze piątki, a chciałyby przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św. przed świętami.
 11. Od 1 stycznia 2023 roku nastąpi zmiana godziny odprawiania Mszy św. wieczornej w tygodniu i w niedzielę na godz. 18.00. Nabożeństwa w większości będą odprawiane po Mszy św. oprócz Nowenny do Matki Bożej w środę.
 12. Od 2 stycznia 2023 roku rozpoczniemy tradycyjną wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Będziemy odwiedzać parafian w waszych domach. Nowe rodziny, które wprowadziły się na teren naszej parafii prosimy zgłaszać adresy zamieszkania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.       

Jacek Lasoń CM – proboszcz