Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Adwentu 27 – Listopada 2022 r.

  1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy kolejny w naszym życiu Adwent – jest to czas naszego przygotowania do godnego i duchowo owocnego przeżycia tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. To także drugi dzień Triduum rozpoczynającego  II Rok 9. Letniej Nowenny ku czci Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Dziękujemy ks. Stanisławowi Basiukowi CM za prowadzenie rozważań  w czasie Triduum oraz za ubogacenie liturgii oprawą muzyczną kleryckiemu Zespołowi Lazaryści z Krakowa. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Koncert uwielbienia o godz. 17.30 w wykonaniu Lazarystów oraz o godz. 18.30 Msza św. i Procesja Różańcowa Światła. W poniedziałek 28 listopada o godz. 18.00 nabożeństwo i Msza św. z okazji wspomnienia św. Katarzyny Laboure. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Zapraszamy na roraty czyli Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów.
  3. Kalendarz liturgiczny: w środę – święto św. Andrzeja, apostoła; w sobotę-wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Barbary.  Z okazji imienin złożymy życzenia Siostrze Barbarze Żmuda na Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Swoją zmianę różańcową mają następujące róże: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo i św. Moniki; we wtorek – św. Rodziny; w czwartek– św. Teresy, w sobotę – św. Barbary. Zachęcamy do wstąpienia do Róż Żywego Różańca.
  5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po Mszy św. wieczornej.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. w intencji powołań o godz. 18.30; w piątek odwiedzimy chorych, spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30 do 19.00; zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty w pierwsze piątki i do przyjęcia Pana Jezusa w komunii św. na Mszy św. o godz. 18.30; w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
  7. W przyszłą niedzielę, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Po Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.
  8. Od dzisiaj można nabywać pobłogosławione opłatki. W niedzielę będą wystawione pod chórem a w tygodniu w zakrystii. Ofiara za opłatki jest przeznaczona na przedszkole Sióstr Służebniczek. Pamiętajmy o naszych bliskich przebywających poza granicami Polski, nie zapomnijmy im przesłać opłatek, życzenia a także kalendarz z naszego Sanktuarium jako wyraz naszej łączności duchowej z nimi
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM
Proboszcz