Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIV Niedziela CHRYSTUSA KRÓLA 20 listopada 2022 r.

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Następną niedzielą rozpoczniemy okres Adwentu.
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych codziennie o godz. 18.00.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00.
  4. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. rozpoczynającą Triduum Odpustowe i II Rok Nowenny ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. W niedzielę 27 listopada Uroczystość odpustowa – Uroczysta Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem ks. Stanisława Basiuka CM. O godz. 17.30 Koncert uwielbienia w wykonaniu misjonarskiego kleryckiego Zespołu Lazaryści. Szczególnie na ten koncert zaproszeni są kandydaci do bierzmowania, krucjatki, ministranci, lektorzy, młodzież wincentyńska. O godz. 18.30 Msza św. i procesja Różańcowa Światła. W poniedziałek 28 listopada o godz. 18.00 nabożeństwo i Msza św. z okazji wspomnienia św. Katarzyny Laboure. Plan Triduum znajduje się przy wejściu do sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian, pielgrzymów i turystów. Niech to Triduum będzie także czasem duchowego przygotowania do dobrego przeżycia czasu Adwentu.
  5. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek-wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek–św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek- świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.   
  6. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają następujące róże: w czwartek – św. Jana Chrzciciela, w piątek – św. Anny. Zachęcamy parafian do wstąpienia do Róż Żywego Różańca.
  7. Zespół Giewont prosi o zwrot pożyczonych strojów regionalnych.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Stanisława Marduła-Sobala z os. Mrowce.

 Ks. Jacek Lasoń CM
 Proboszcz