Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022r.

  1. Dzisiaj po raz szósty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Drugiego Listu do Koryntian Chrystus dla was stał się ubogim (2Kor 8,9). Z tej okazji po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek działalności charytatywnej w diecezji. Dziękujemy za ofiarność.
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00.
  4. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w  w następną niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  5. Zmiana Róż Żywego Różańca: w poniedziałek róża – św. Antoniego; we wtorek- św. Zofii; w środę – św. Jana Pawła II; w czwartek – św. Jadwigi Królowej; w piątek – św. Katarzyny Labouré; w sobotę – św. Józefa. Zachęcamy nowych członków do wstąpienia do Róż Żywego Różańca.
  6. Już dziś zapraszamy na Triduum rozpoczynające II rok Nowenny ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w dniach 26-28 listopada. To także nasze duchowe przygotowanie do dobrego przeżycia czasu adwentu. Suma odpustowa zostanie odprawiona w niedzielę 27 listopada o godz. 11.00, po południu Koncert Uwielbienia w wykonaniu Misjonarskiego Zespołu Kleryckiego Lazaryści oraz Procesja Różańcowa Światła.  Plan Triduum znajduje się przy wejściu do sanktuarium.
  7. W przyszłym roku w dniach 16-25 października nasza parafia organizuje pielgrzymkę Maryjną po Europie: między innymi będziemy modlić się w Kaplicy Objawień Cudownego Medalika w Paryżu, odwiedzimy sanktuaria maryjne w Lourdes, w La Salette. Dokładny plan na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zapisy chętnych w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy ś.p. Józefa Pawlikowskiego z os. Huty

Ks. Jacek Lasoń CM Proboszcz