Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła 6 listopada 2022 r.

  1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 18.00.
  3. W liturgii Kościoła: w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w piątek 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. To także Narodowe Święto Niepodległości. Na mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy za Ojczyznę. Ta ten dzień Arcybiskup Marek Jędraszewski udziela w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia. Św. Marcin to patron ks. Marcina Nowotarskiego, któremu z racji imienin złożymy życzenia na mszy św. w niedzielę 13 listopada o godz. 11. W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika.
  4. W poniedziałek zmiana różańcowa róży Matki Bożej Różańcowej. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową nowych członków Róż Żywego Różańca.
  5. W niedzielę 13 listopada po raz szósty obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Drugiego Listu do Koryntian Chrystus dla was stał się ubogim (2Kor 8,9). Z tej okazji po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek działalności charytatywnej w diecezji.
  6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII we wtorek 8 listopada-msza św. o godz. 18.30 i po niej obowiązkowe spotkanie.
  7. Dziękujemy za liczny udział w modlitwach za zmarłych na cmentarzu i za zadbanie o piękno doczesnego spoczynku naszych zmarłych. Niech troska o porządek i czystość na cmentarzu towarzyszy nam przez cały rok. Dziękuję kapłanom, Siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Franciszkowi Pawlikowskiemu za udostępnienie terenu na parking oraz panom Andrzejowi Skupniowi wraz z pracownikiem, Krzysztofowi Ustupskiemu, Karolowi Gut-Misiaga oraz ks. Jackowi Piotrowskiemu za uporządkowanie terenu cmentarza. Przez najbliższy tydzień na cmentarzu będzie podstawiony kontener, do którego prosimy wrzucać wszystkie  śmieci z porządkowania grobów.  
  8. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny.  

Ks. Jacek Lasoń CM
 Proboszcz