Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022r.

  1. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 9.00. O godz. 12.30 wypominki na cmentarzu, procesja i Msza św. 2 listopada Dzień Zaduszny, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 15.30 Wypominki i Msza św. na cmentarzu. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych od 1-8 listopada: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia.  
  3. Kalendarz liturgiczny: w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  4. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają: w czwartek – róża św. Teresy i św.
  5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.30 do 18.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
  6. W ubiegłym tygodniu udało się naprawić uszkodzoną podbitkę na jednej ze ścian naszej świątyni. Dziękujemy panom: Januszowi Łukaszczykowi i Andrzejowi Macurze za wykonaną pracę oraz OSP Biały Dunajec za użyczenie specjalistycznej drabiny. Także została wypiaskowana i pokryta gontem z blachy szopka Św. Rodziny. Dziękujemy panom: Andrzejowi Macurze, Józefowi Kowalikowi, Stanisławowi Gut-Misiaga, Krzysztofowi Ustupskiemu, ks Jackowi Piotrowskiemu oraz firmie Pana Piotra Malaciny za wykonanie tych prac. Dziękujemy także kolejnym rodzinom, które podjęły decyzję współuczestniczenia w odrestaurowaniu  poszczególnych stacji drogi krzyżowej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz