Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła 2 października 2022 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. 

 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. za zmarłych na cmentarzu o godz. 16.00. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, przeznaczone na spłatę montażu windy (pozostało do spłaty 8690 zł) oraz na utrzymanie naszego sanktuarium.
 2. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Barbary; w piątek- MB Różańcowej.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dzisiaj- św. Aniołów Stróżów; we wtorek – św. Franciszka z Asyżu; w środę–św. Faustynę Kowalską; w piątek- NMP Różańcową.
 4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  o godzinie 18.00. W środy w październiku nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45. Za publiczne odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny.
 5. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00. Spowiedź w I piątek 6.30-7.00 oraz od 17.30-19.00.
 6. Parafialny Regionalny Zespół Giewont zaprasza na próby w poniedziałki: Mały Giewont czyli dzieci godz. 19.15 a dorośli o godz. 20.00.
 7. Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się w listopadzie Dniami Modlitw za Zmarłych wszelkie roboty kamieniarskie na cmentarzu nie będą możliwe w dniach od 22 października do 6 listopada. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców prosimy wywieźć z terenu cmentarza.
 8. Za miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 9. W niedzielę 9 października po Mszach św. Apostolat Maryjny będzie kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
 10. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 gościć będziemy Zespół folklorystyczny z Kurpi Puszcza Zielona. Po Mszy św. zapraszają na występ do auli pod kościołem.
 11. Młodzież zainteresowaną wyjazdem na ŚDM w Lizbonie w sierpniu przyszłego roku- w wieku 16 – 30 lat – zapraszamy w niedzielę 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno – organizacyjne w sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
 12. Dziękujemy za pozytywny odzew kilku fundatorów stacji drogi krzyżowej, aby współuczestniczyć w ich odrestaurowaniu. Stacje będą odnawiane po decyzji fundatorów i zgłoszeniu ks. proboszczowi. Dziękujemy także za przedłużanie prolongaty grobów na cmentarzu.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny oraz Gość Extra poświęcony Bożemu Miłosierdziu i  Św. Siostrze Faustynie.

Jacek Lasoń CM – proboszcz