Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, w środę– św. Moniki; w czwartek – św. Rodziny, w sobotę św. Teresy.
 2. W poniedziałek 27 września obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Misji i Sióstr Miłosierdzia. Jak każdego 27. dnia miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:30, po której nastąpi procesja różańcowa światła. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie z os. Mrowce i czynne zaangażowanie się w procesję poprzez niesienie figury Niepokalanej i pochodni. Modlitwą obejmijmy w tym dniu księży, braci i kleryków ze Zgromadzenia Misji oraz sprawę nowych powołań.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek–święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek- św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 28 września po Mszy Świętej wieczornej w salce katechetycznej.
 5. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00. W środy w październiku nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45. Za publiczne odmawianie różańca udziela się odpustu zupełnego.
 6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45 połączone z nabożeństwem różańcowym.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie naszego sanktuarium.
 8. Parafialny Regionalny Zespół Giewont zaprasza za próby: w poniedziałki godz. 19.15 Mały Giewont czyli dzieci a dorośli o godz. 20.00.
 9. Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się w listopadzie Dniami Modlitw za Zmarłych wszelkie roboty kamieniarskie na cmentarzu nie będą możliwe w dniach od 22 października do 6 listopada. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców musi zostać wywieziony z terenu cmentarza.
 10. W dekanacie zakopiańskim rozpoczynamy prace mające na celu zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie młodych ludzi do udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w dniach 1 – 6 sierpnia 2023 roku. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem – czyli młodzież w wieku 16 – 30 lat – zapraszamy w niedziele 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno – organizacyjne w sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego ś.p. Stanisława Stachoń Groblowy.

Jacek Lasoń CM – proboszcz