Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:  dzisiaj- święto św. Stanisława Kostki;  we wtorek – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; w środę-święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w piątek – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek- św. Katarzyny Laboure i św. Józefa, w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
 4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VI, VII i VIII oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 w czwartek 22 września a później na spotkanie. 
 5. Dzisiaj obchodzony jest Dzień Modlitwy za Młodzież. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek środków przeznaczonych na cele duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel.
 6. Siostra Barbara zaprasza krucjatki i ich rodziców na spotkanie w przyszłą niedzielę 25 września po Mszy o godz. 11 w auli pod kościołem.
 7. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 22 września – Msza św. o godz. 18.30 a następnie spotkanie w domu parafialnym.
 8. Trwa rewitalizacja cmentarza. Opiekunowie grobów, na których położono kartki z informacją proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.
 9. Podjęliśmy prace związane z odnowieniem stacji drogi krzyżowej na placu kościelnym. Upływający czas, warunki atmosferyczne i inne czynniki spowodowały, że stacje wykonane z drzewa są w coraz gorszym stanie. Aby zapobiec dalszemu ich niszczeniu zapraszam fundatorów tych stacji o podjęcie z parafią wysiłku materialnego odrestaurowania stacji drogi krzyżowej. Fundatorów prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Jedna ze stacji, naprzeciwko wejścia do kościoła została odnowiona. Dziękuję fundatorom tej stacji za jej odnowienie.
 10. W niedzielę 25 września odbędzie się w Krakowie VIII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Krakowa pod hasłem Dziecko w sercu Krakowa. Marsz wyruszy o godz. 12.00 z Placu Matejki. Zapraszamy
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.       

 Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz