Ogłoszenia Duszpasterskie: XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022

Serdecznie witamy wszystkich gości, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapraszamy do wspólnej modlitwy. Codziennie Msze św. o godz. 7.00 i 20.00, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00,18.30 i 20.00 (w lipcu i sierpniu). Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą.  

 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek-święto św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek-wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika, w środę- św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła; w sobotę –  NMP z Góry Karmel.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika połączona z Mszą św. o godz. 20.00.
 3. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w środę – św. Antoniego; w piątek – św. Zofii; w sobotę – św. Jana Pawła II.
 4. Zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu Wojciecha Wojtasiewicza, artysty z USA w sobotę 16 lipca o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 5. W przyszłą niedzielę 17 lipca na Mszach św. będzie śpiewał białoruski zespół katolicki Ad Dei Gloriam. O godz. 19.30 zapraszają na specjalny koncert Białoruś dla Ukrainy, w czasie którego będzie możliwość wsparcia finansowo uchodźców z Ukrainy. Serdecznie zapraszamy.
 6. Już za 2 tygodnie 24 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny- wspomnienie pierwszego objawienia się Matki Bożej Katarzynie Laboure. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej – bp Robert Chrząszcz. Już dziś zapraszamy i prosimy o zorganizowanie banderii konnej, powozów i muzyki, serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, krucjatki, poczty sztandarowe, zespół GIEWONT i zespół akordeonowy. Przygotowanie  duchowe do odpustu rozpocznie się w piątek 22 lipca o godz. 20.00 i potrwa w sobotę na mszach św. o godz. 9.00 i 20.00. Poprowadzi je ks. Maciej Kuczak CM. W sobotę 23 lipca zapraszamy chorych oraz osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 11.00 podczas której zostanie udzielony sakrament chorych – bardzo prosimy bliskich tych osób o pomoc w dotarciu na to nabożeństwo.  
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy organizowaną przez Apostolat Maryjny w dniu 30 lipca br. (sobota). Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii do dnia 27 lipca (środa).
 8. Ministranci i krucjatki z naszej parafii powrócili wypoczęci z wyjazdu wakacyjnego z Jastrzębiej Góry. Ministranci uczestniczyli także w Turnieju o Puchar Wizytatora w podkrakowskich Piekarach. Dziękujemy za zorganizowanie wyjazdów i opiekę na dziećmi Siostrze Ewie Kotarba i Ks. Danielowi Frącowi CM.
 9. W ostatnich tygodniach udało się odrestaurować i pomalować figurę Matki Bożej i św. Katarzyny Laboure przed kościołem. Dziękuję panu Andrzejowi i współpracownikom za wykonanie tej pracy.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Stachoń Grzesiczek z os. Janosówka. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania Kalendarza Olczańskiego na 2023 rok.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz