Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022

  1. Kalendarz liturgiczny: we wtorek- wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesją o godz. 18.00; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
  2. Nabożeństwo do NSPJ do końca czerwca codziennie o godz. 18.00.
  3. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Józefa, w piątek – św. Jana Chrzciciela; w sobotę – św. Anny.
  4. Do czwartku włącznie zapraszamy na procesję o godz. 18.00 w ramach Oktawy Bożego Ciała.
  5. W środę 22 czerwca na Mszy św. o godz. 18.30 i po niej będzie śpiewał Zespół Kameralny z Ukrainy. Po mszy św. będzie możliwość wsparcia ofiarami do puszek poszkodowanych w Ukrainie.
  6. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek 24 czerwca o godz. 9.00. Uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii misjonarza pracującego w Beninie w Afryce ks. Jakuba Hilera CM. Wygłosi Słowo Boże i będzie możliwość po Mszach św. wesprzeć pracę naszych misjonarzy w Afryce ofiarami do puszek.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim – parafianom i gościom, którzy dali świadectwo wiary poprzez uczestnictwo w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Rodzinom, którzy przygotowali ołtarze, zarówno gospodarzom jak i ich sąsiadom: Państwu Mrowca-Piekarz; Gawlak-Curuś i Chyc-Kuros, a także wszystkim, którzy przyozdobili trasę Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy Muzyce, ministrantom, krucjatkom; dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom, którzy dzwonili dzwoneczkami, przedszkolakom i ich rodzicom. Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej, strażakom, którzy pilnowali bezpieczeństwa podczas naszej modlitwy. Różom, ojcom dzieci komunijnych, Kapłanom, Siostrom Służebniczkom. Dziękujemy pocztom sztandarowym i wszystkim zaangażowanym w piękny przebieg tej uroczystości. 
  9. Fundacja Życie i Rodzina prowadzi dziś zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającym na celu ochronę dzieci nienarodzonych przed aborcją.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz