Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej XI Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2022 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ codziennie o godz. 18.00.
  2. Dzisiaj po Mszach św. krucjatki i ministranci zbierają do puszek ofiary na wyjazd wakacyjny. Dziękujemy za wsparcie.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek-bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; w piątek-św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. Zmiany Róż Żywego Różańca: w poniedziałek- św. Antoniego; w środę- św. Zofii;w piątek – św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; w sobotę –św. Katarzyny Laboure.
  5. W najbliższy czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 8.00 Msza św. przy I ołtarzu na os. Oberconiówka 1a u Państwa Mrowca-Piekarz; następne ołtarze: u Państwa Gawlak-Curuś Oberconiówka 36 oraz u Państwa Chyc-Kuros Mrowce 22b, ostatni ołtarz w kościele. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele oraz o godz. 18.30. Nie będzie nabożeństwa o godz. 18.00. Prosimy o  przyozdobienie ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja z Najświętszym Sakramentem. Zelatorów Róż Żywego Różańca i rodziny dekorujące ołtarze prosimy o skontaktowanie się z siostrą Jolentą. Plan procesji Bożego Ciała i Oktawy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Ojców dzieci I Komunijnych prosimy o niesienie figury Niepokalanej. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Jerzy Grzyb, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich.
  6. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała oraz chłopców, którzy będą dzwonić dzwonkami zapraszamy na próbę w poniedziałek i środę na godz. 17.00.
  7. Procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Kazimierza Szlachetka z os. Janosówka.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz