Ogłoszenia Duszpasterskie: Zesłanie Ducha Świętego – VIII Niedziela Wielkanocna 5 czerwca 2022 r.

 1. Przez cały czerwiec nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.  W środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej; w czwartek święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę-wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 3. Jutro uroczysta Msza św. o godz. 18.00 z okazji 25 rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II  na stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tace, przeznaczone na spłatę montażu windy do naszego sanktuarium.  Do spłaty pozostało 35 390 zł.
 5. We wtorek zmiana róży– Matki Bożej Różańcowej.
 6. W ramach obchodów  25 rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Zakopanem zapraszamy na koncert w naszym sanktuarium naszego Parafialnego Zespołu Regionalnego Giewont Papieżowi na góralską nutę w sobotę 11 czerwca o godz. 19.00
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dziękować będziemy za posługę w naszej parafii Siostrze Przełożonej Domu Zakopiańskiego Sióstr Służebniczek, Dyrektorce Przedszkola i opiekunce Krucjatek S. Ewie Kotarba.
 8. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. krucjatki i ministranci zbierać będą do puszek ofiary na wyjazd wakacyjny. Dziękujemy za każde wsparcie.
 9. W czwartek 16 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Jerzy Grzyb CM, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00 przy ołtarzu na os. Oberconiówka 1a przez Mrowce, Piszczory do kościoła. Dokładniejsze informacje podamy za tydzień.   
 10. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej kończy się w niedzielę 12 czerwca 2022 r.
 11. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców krucjatek i ministrantów w związku z wyjazdami wakacyjnymi.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz