Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022r.

  1. Wszystkim naszym Parafianom i gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie zawsze obecny pośród Was, niech darzy Was radością, w smutku pociesza, w zwątpieniach daje nadzieję, a w codziennych trudach umacnia! Boży pokój niech zagości w waszych sercach, rodzinach i na świecie. Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Was i Waszych najbliższych! Szczęść Boże!
  2. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 11.00 i  30. Dziś i jutro  nie ma nabożeństwa eucharystycznego o godzinie 18.00.
  3. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  4. Cała oktawa Zmartwychwstania Pańskiego ma charakter uroczysty, stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dobrze przygotować do tych świąt i je przeżywać, zarówno od strony duchowej jak i zewnętrznej. Dziękuję współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale i podczas wszystkich nabożeństw wielkopostnych jak i przygotowanie Triduum Paschalnego. Drogim siostrom Służebniczkom za wszelką posługę w zakrystii, wystrój kościoła, przygotowanie ciemnicy i grobu, jak i przygotowanie młodzieży i dzieci przez śpiew i przygotowanie nabożeństw. Dziękuję Panu Andrzejowi i Stanisławowi za pomoc w stawianiu dekoracji Grobu Pańskiego. Strażakom OSP Olcza za podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Dziękujemy ministrantom, lektorom i Krucjacie Maryjnej wraz z ks. Danielem  oraz siostrą Ewą za przygotowanie  liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję Zespołowi Giewont, Muzyce, panu Stanisławowi Topór-Baliga za śpiew psalmu w Wielki Piątek i odczytanie po góralsku Pasji.
  6. We wtorek na nabożeństwie o godz. 18.00 swoją zmianę mają Róże – św. Jadwigi Królowej, św. Katarzyny Laboure oraz  św. Józefa.  
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz