Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 roku

 1. Ze względu na obostrzenia sanitarne pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w świątyni oraz zachowania bezpiecznej odległości między sobą.
 2. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego – kończy cykl obchodów „skupionych wokół misterium Wcielenia (Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Objawienie Pańskie), które wspominają początek naszego zbawienia (KKK 1171). Od jutra w liturgii początek okresu zwykłego.
 3. Jutro ostatni dzień kolędy. Kapłani od godz. 16.00 udadzą się na Osiedla: Rybkówka, Topory, Walkosze i Huty. Zapraszamy mieszkańców tych osiedli na Msze św. o godz. 18.30, by prosić o błogosławieństwo Boże dla ich rodzin.
 4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – we wtorek 11 stycznia , kl. VIII w poniedziałek i środę 11 i 12 stycznia: o godz. 18.30 Msza św. a następnie spotkanie  w salce pod kościołem.
 5. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w środę o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach eucharystycznych o godz. 18.00
 6. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca:
  w czwartek – św. Antoniego, w sobotę – św. Zofii.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę na montaż windy do sanktuarium. Do spłaty za wykonane prace pozostało 59 900 zł.
 8. Radę Parafialną zapraszamy na Mszę św. i spotkanie opłatkowe w czwartek 13 stycznia o godz. 18.30.
 9. W przyszłą niedzielę 16 stycznia zapraszamy fiakrów i członków banderii konnej wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.00. Pragniemy podziękować modlitwą za ich posługę podczas kolędy oraz wypraszać u Boga potrzebne łaski dla ich rodzin na Nowy Rok.
  • Dzisiaj w ramach XIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i pieśni Bożonarodzeniowych po Mszy św. o godz. 18.30 wystąpi w naszym kościele Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Odbędzie się promocja najnowszej płyty Zespołu. Zapraszamy.
 10. Drodzy Zakopiańczycy, zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej środowiska przyrodniczego Tatr. Ankieta zajmuje jedynie kilka minut (max 7 min) i jest całkowicie anonimowa. Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas. Maria Matysiak Poniżej przesyłam link do ankiety internetowej. https://forms.gle/GuThWhyKRLBNPKgp8

Ks. Jacek Lasoń CM – proboszcz