Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych obowiązujących w kościołach: obowiązek noszenia maseczek – zakrywania nosa i ust.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00.
 4. W sobotę 20 listopada uroczystą Mszą św. o godz. 16.00 obchodzić będziemy 40 lecie Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont. Po Mszy św. uroczysta Gala w auli pod kościołem. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 5. Kalendarz liturgiczny: w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w następną niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Dzisiaj po raz piąty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Ewangelii św. Marka Ubogich zawsze macie u siebie (Mk14,7). Z tej okazji po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek działalności charytatywnej w diecezji.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę a przeznaczone na montaż windy do naszego sanktuarium. Zebraliśmy 9 740 zł. Trwają dalsze prace budowlane pod fundament i dojazd do windy.
 8. Zmiana Róż Żywego Różańca: w poniedziałek róża – św. Zofii; we wtorek- św. Jana Pawła II; w środę – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – św. Katarzyny Labouré; w piątek – św. Józefa. Zachęcamy nowych członków do wstąpienia do Róż Żywego Różańca. Zelatorów Róż prosimy o dostarczenie aktualnych list członków do Ks. Jana.
 9. Dziękujemy za zgłoszenie kandydatów do Rady Parafialnej, Komisja Wyborcza przygotowała listę, z której Parafianie dokonają wyboru 13 swoich przedstawicieli w niedzielę 5 grudnia.
 10. Już dziś zapraszamy na Triduum rozpoczynające 9.Letnią Nowenną ku czci Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w dniach 26-28 listopada. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w sobotę 27 listopada o godz. 12.00 przez Wizytatora Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy ks. Pawła Holca CM. Plan Triduum znajduje się przy wejściu do sanktuarium.
 11. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny

Ks. Jacek Lasoń CM Proboszcz