Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach sanitarnych obowiązujących w kościołach: obowiązek noszenia maseczek – zakrywania nosa i ust
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00.
 4. W liturgii Kościoła: we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. To patron ks. Marcina Nowotarskiego, któremu z racji imienin złożymy życzenia na mszy św. w niedzielę 14 listopada o godz. 11. To także Narodowe Święto Niepodległości. Na mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy za ojczyznę. W piątek – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika; w sobotę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 5. Swoją zmianę różańcową w tym tygodniu mają: w poniedziałek róża Matki Bożej Różańcowej; w sobotę – róża św. Antoniego. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową nowych członków Róż Żywego Różańca.
 6. W niedzielę 14 listopada po raz piąty obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa z Ewangelii św. Marka Ubogich zawsze macie u siebie (Mk14,7). Z tej okazji po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszek działalności charytatywnej w diecezji.  
 7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie.
 8. Dziękujemy za liczny udział w modlitwach za zmarłych na cmentarzu i za zadbanie o piękno doczesnego spoczynku naszych zmarłych. Niech troska o porządek i czystość  na cmentarzu towarzyszy nam przez cały rok. Prosimy o sprawdzenie terminów opłat za miejsce pochówku, ważne są na 20 lat.
 9. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej do 8 listopada.
 10. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na montaż windy do naszego sanktuarium. W piątek rozpoczęły się pierwsze prace pod fundament i dojazd do windy.
 11. Zachęcamy do czytania tygodnika Gość Niedzielny. W najnowszym numerze między innymi opowieść o niezwykłym małżeństwie Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Warto takich ludzi poznawać i naśladować.
 12. W tygodniu odszedł do Domu Boga Ojca w niebie śp. Józef Galica–Grubarz.