Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe    codziennie o godz. 18.00. W środę nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godz. przed Mszą św.
  2. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej i św. Katarzyny Labouré; we wtorek- św. Józefa;
  3. Kalendarz liturgiczny: dzisiaj wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;  w poniedziałek – św. Łukasza, ewangelisty; Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia-życzymy wszelkich łask Bożych pracownikom służby zdrowia. W  środę – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; w piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.
  4. Tydzień temu zebrane zostało 2956 zł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.
  5. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
  6. W piątek 22 października zapraszamy Radę Parafialną na Mszę św. o godz. 18.30 a po niej na spotkanie do Domu Misyjnego.
  7. Modlitwom drogich parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu swoje rekolekcje.
  8. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą do puszek zakopiańskie domowe Hospicjum im. Jezusa Miłosiernego, które niesie pomocy osobom terminalnie chorym, również z terenu naszej parafii.
  9. Bóg zapłać za ofiary na montaż windy, zebraliśmy do tej pory 8250 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.