Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021r.

 1. Dziś w przeżywamy w Kościele w Polsce XXI Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem są słowa: Nie lękajcie się. Ofiary składane przy wyjściu są przeznaczone na żywy pomnik Jana Pawła II jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej, a ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Od piątku trwa w naszej parafii Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej z parafii misjonarskich z całej Polski. Gościmy blisko 100 młodych osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego spotkania: przyjęli na nocleg, zapewnili wyżywienie, ofiarowali swój czas i pomoc; wyrazy szczególnego podziękowania dla naszej młodzieży olczańskiej za trud organizacji spotkania pod kierunkiem siostry Ewy, ks. Daniela i ks. Jacka.
 3. W liturgii Kościoła: dzisiaj wspomnienie bł. Marii Truszkowskiej, dziewicy; w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i męczennicy; w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 4. W tym tygodniu swoją zmianę mają następujące Róże Żywego Różańca: w środę– św. Antoniego; w piątek – św. Zofii; w sobotę – św. Jana Pawła II. Szczególnie w październiku zapraszamy dzieci i dorosłych na wspólną modlitwę różańcową codziennie o godz. 18.00.
 5. W czwartek swoją modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli i pracowników naszej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Sióstr Służebniczek z racji Dnia Edukacji Narodowej. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w środę o godz. 18.30.
 6. Za kilkanaście dni listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na montaż windy do naszego sanktuarium dla osób starszych, niepełnosprawnych.
 8. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania a jeszcze nie złożyła deklaracji, proszona jest to uczynić wraz z rodzicami w czwartek po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej.
 9. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać we wtorki i czwartki w godz. 10-11.00 i w środy od 16-17.00.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, wiele ciekawych artykułów w najnowszym Gościu Niedzielnym.
 11. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich chorych i cierpiących … Pod Twoją obronę…