Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021r.

 1. Dziś I niedziela miesiąca- dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 na cmentarzu. Pół godziny przed nią modlitwa różańcowa za zmarłych.
 2. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie o godz. 18.00. W środy     nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45.
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w czwartek-NMP Różańcowej,  w sobotę –   bł. Wincentego Kadłubka, bpa.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek- św. Barbary, w czwartek – MB Różańcowej.
 5. Za miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za zmarłych. U siostry w zakrystii można wpisywać zmarłych do modlitwy wypominkowej.
 6. Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się w listopadzie Dniami Modlitw za Zmarłych wszelkie roboty kamieniarskie na cmentarzu nie będą możliwe w dniach od 20 października do 7 listopada. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców prosimy usunąć z terenu cmentarza.
 7. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej z parafii misjonarskich. Obejmijmy naszą modlitwą i wsparciem organizatorów i uczestników tego spotkania.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tace a przeznaczone na prace związane z wykonaniem windy przy bocznym wejściu do kościoła dla osób starszych, niepełnosprawnych, aby ułatwić im wejście do naszego sanktuarium.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Z tej okazji przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na edukację niezamożnych uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości z całej Polski w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy za wsparcie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym o objawieniach fatimskich i nowym filmie Fatima, prawda o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego Eugeniuszu Kazimirowskim.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w tym tygodniu śp. Marcina Witas. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Naszymi modlitwami obejmujemy również wszystkich chorych i cierpiących. Pod Twoją obronę…