Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.

 1. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, we wtorek– św. Moniki; w środę – św. Rodziny, w piątek św. Teresy.
 2. W poniedziałek 27 września obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Misji. Jak każdego 27. dnia miesiąca, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:30, po której nastąpi procesja różańcowa światła. Modlitwą obejmijmy księży, braci i kleryków ze Zgromadzenia Misji oraz sprawę nowych powołań.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek-św. Wacława, męczennika; w środę–święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w czwartek- św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek- św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w sobotę- Świętych Aniołów Stróżów.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 29 września po Mszy Świętej wieczornej w Domu Misyjnym.
 5. Od piątku 1 października nabożeństwa różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00. W środy w październiku nowenna do Matki Bożej i różaniec o godz. 17.45.
 6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 dla przygotowujących się do bierzmowania. Spowiedź od godz. 17.30 do 18.30 i od 19.30 do 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45 połączone z nabożeństwem różańcowym.
 7. Dzisiaj obchodzony jest Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po Mszy będzie możliwość złożenia przed kościołem ofiary, która zostanie przeznaczona na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca, dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Taca przeznaczona będzie na utrzymanie naszego sanktuarium. W tym miesiącu dokończono prace związane z wymianą grzejników w prezbiterium. Dziękuję ludziom dobrej woli: Panom: Andrzejowi, Janowi i Stanisławowi za wykonanie prac. Na cmentarzu umieszczono także tablicę na Grobowcu Księży Misjonarzy. Dziękuję p. Tomaszowi Galicy za podjęcie się tego zadań.
 9. Przypominamy, że w związku ze zbliżającymi się w listopadzie Dniami Modlitw za Zmarłych wszelkie roboty kamieniarskie na cmentarzu nie będą możliwe w dniach od 20 października do 7 listopada. Wszelki gruz pozostały po przebudowie lub konserwacji pomników czy grobowców musi zostać wywieziony z terenu cmentarza.
 10. Mężczyźni ze Skalnego Podhala zapraszają w każdą pierwszą sobotę miesiąca do Sanktuarium Najśw. Rodziny w Zakopanem na męski różaniec. O godz. 8.30 Msza św., medytacja a następnie procesja różańcowa przez Krupówki.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.