Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów
  i zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.30, w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła,  we wtorek- święto Podwyższenia Krzyża św.. W parafii św. Krzyża w Zakopanem to dzień odpustu, po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka na Giewont. W środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek-świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Jest to też dzień patrona s. Stanisławy, dlatego w niedzielę 19 września na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy Siostrze życzenia imieninowe.  
 3. Spotkanie rodziców krucjatek i kandydatek odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz. 11 w auli pod kościołem.
 4. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Antoniego, w środę – św. Zofii, w czwartek – św. Jana Pawła II,  w piątek – św. Jadwigi Królowej, w sobotę – św. Katarzyny Laboure.
 5. Adoracja Najśw. Sakramentu dla młodzieży, także przygotowującej się do bierzmowania, w piątek 17 września o godz. 20.00.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą ofiary na leczenie Mateusza Głowni, chłopca z autyzmem wczesnodziecięcym, który wymaga specjalistycznego, drogiego leczenia i rehabilitacji –między innymi przeszczepu komórek macierzystych. Rodzina serdecznie dziękuję za wszelkie wsparcie.
 7. Modlitwom drogich parafian polecamy kapłanów Zgromadzenia Misji, którzy będą przeżywać w tym tygodniu w naszym domu misyjnym swoje rekolekcje.
 8. Od 12 do 18 września będzie trwał w Kościele w Polsce XI Tydzień Wychowania pod hasłem W blasku ojcostwa św. Józefa. Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.
 9. Ojcowie Cystersi z Mogiły z Krakowa zapraszają na uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża św. w dniach od 14 do 21 września. Dokładny plan na plakacie.
 10. Spotkania duszpasterskie:
 • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i i ich rodziców zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 i po niej na spotkanie organizacyjne we wtorek 14 września.
 • Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z kl. VI,VII, VIII i ich rodziców zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 i po niej na spotkanie organizacyjne w środę 15 września.
 • LSO i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i po niej na spotkanie organizacyjne w czwartek 16 września.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym wiele artykułów poświęconym nowym Błogosławionym.