Ogłoszenia Duszpasterskie: XX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  1. Serdecznie witamy wszystkich gości, pielgrzymów. Życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 18.30 i 20.00, a w tygodniu o godz. 7.00 i 20.00 Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą św. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i zachowania odległości 1,5 m od siebie.
  2. Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym sanktuarium możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę.
  3. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace przeznaczone na budowę kościoła parafialnego na Antałówce.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy; we wtorek – święto św. Jacka, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  5. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu zapraszamy Róże Żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Zofii; we wtorek – św. Jadwigi Królowej; w środę – św. Katarzyny Laboure, w czwartek- św. Józefa.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym wiele interesujących artykułów.
  7. Ogłoszenie Burmistrza Zakopanego: Burmistrz Miasta Zakopane przypomina o trwającym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Mieszkańcy Zakopanego, którzy jeszcze nie dokonali samospisu będą mogli to uczynić w przyszłą niedzielę 22.08.2021 r. przy naszym Sanktuarium, po mszach św. przed południem. Osoba dokonująca spisu musi posiadać numery PESEL wszystkich domowników oraz znać powierzchnię użytkową mieszkania.