Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach dotyczących zasłaniania ust i nos oraz zachowania odległości między sobą. Jedyne co się zmieniło to ilość osób, które mogą przebywać jednocześnie w świątyni. Dlatego też prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. Z dzisiejszym dniem – 20 czerwca, przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w kościele, udzielona przez biskupa ze względu na epidemię. Przypominamy, że każdy wierzący zobowiązany jest pod grzechem ciężkim, do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Msza św. transmitowana przez radio, telewizję lub internet przeznaczona jest dla osób chorych i starszych, którzy nie mogą przybyć do kościoła
 3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: w czwartek– róża św. Jana Chrzciciela; w piątek – św. Anny.
 5. Nabożeństwo do NSPJ codziennie o godz. 18.00.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę po wieczornej Mszy św.
 7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 na Olczy w piątek o godz. 9.00.
 8. Następna niedziela to 27 dzień miesiąca serdecznie zapraszamy na procesję różańcową światła po Mszy św. o godz. 18.30.
 9. Proboszcz Jerzy Grzyb CM oraz ks. katecheta i wikariusz ks. Jerzy Rutkowski CM zapraszają na Mszę św. dziękczynną o godz. 11.30. Wzywając wstawiennictwa Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik będą dziękować Bogu za czas posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. proboszcz po zakończeniu trzeciej kadencji przełożonego wspólnoty domu Zgromadzenia został skierowany do posługi duszpasterskiej w kościele – Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Ks. Jerzy Rutkowski rozpocznie studia doktoranckie w Paryżu we Francji. Na co dzień będzie mieszkał bardzo blisko Kaplicy Objawień.
 10. Za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej. Dziś i jutro zbiórka w OSP Olcza odzieży i potrzebnych artykułów dla poszkodowanych.
 11. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. Naszą modlitwą obejmujemy mieszkańców Nowej Białej, którzy ucierpieli podczas wczorajszego pożaru, oraz strażaków, którzy nieśli im pomoc. Pod Twoją Obronę…, O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych…