Ogłoszenia Duszpasterskie: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – IX Niedziela Zwykła – 30 maja 2021r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach dotyczących zasłaniania ust i nos w świątyni oraz zachowania odległości między sobą. Dlatego też prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. Nabożeństwo majowe, a od 1 czerwca nabożeństwo do NSPJ codziennie o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: Dzisiejszą uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP; we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: we wtorek – róża św. Teresy; w piątek – św. Barbary.
 5. W najbliższy czwartek w uroczystość Bożego Ciała będzie następujący porządek Mszy św.: o godz. 8.00 Msza św. na os. Gawlaki obok domu Państwa Zofii i Józefa Kowalik, a następnie Piszczorami przejdziemy do kościoła. W kościele Msze św. pierwsza po zakończeniu procesji, następne o godz. 16.00 i 18.30. Prosimy o zainteresowanie się i sąsiedzką pomoc przy wybudowaniu i przyozdobieniu ołtarzy a także trasy, którą będzie szła procesja z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze będą znajdować się: pierwszy u Państwa Zofii i Józefa Kowalik, drugi u Państwa Małgorzaty i Bartłomieja Pęksa; trzeci u Państwa Teresy i Pawła Kukuc, czwarty ołtarz w świątyni.
  Zelatorów Róż Żywego Różańca prosimy o skontaktowanie się z siostrą Jolentą.
 6. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała oraz chłopców, którzy będą dzwonić dzwonkami zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek na godz. 16.00.
 7. W piątek rano odwiedzimy chorych, a po południu dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
 8. W sobotę piątego czerwca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45. Również w sobotę wyruszy po raz XXIV Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Dokładne informacje znajdziemy na plakacie w gablocie pod chórem.
 9. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca Msza św. za zmarłych o godz. 16.00 na cmentarzu.
 10. Tydzień temu podczas zbiórki na pomoc w odbudowaniu domu dla trzech rodzin, które mieszkały pod jednym dachem w miejscowości Budzów zebrano 8.354,87 zł i 10,22 euro. Niech dobry Bóg wynagrodzi waszą dobroć. Dziękujemy w imieniu poszkodowanych jaki blisko spokrewnionej z nimi rodziny naszej parafii.
 11. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. Pod Twoją Obronę…, O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych…