Ogłoszenia Duszpasterskie: Zesłanie Ducha Świętego – VIII Niedziela Wielkanocna – 23 maja 2021r.

 1. Przypominamy o obostrzeniach dotyczących zachowania odległości między sobą oraz zasłaniania ust i nos w świątyni pozostają. Dlatego też prosimy o zajmowanie wyznaczonych miejsc.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00.
 3. Kalendarz liturgiczny: Dziś wieczorną modlitwą kościoła kończy się okres wielkanocny; w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w środę – wspomnienie św. Nereusza, prezbitera; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy w następną niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy Przenajświętszej.
 4. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jan Chrzciciela; we wtorek – św. Anny; w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Moniki; w sobotę – Świętej Rodziny.
 5. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w tym miesiącu wyjątkowo we wtorek po wieczornej Mszy św.
 6. W środę na wieczornej Mszy św. będziemy gościć w naszej wspólnocie nowo wyświęconych kapłanów ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Na zakończenie Mszy św. udzielą nam specjalnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W tym czwartek 27 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i procesję różańcową światła.
 8. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Krakowskiej kończy się w niedzielę 30 maja.
 9. W tym roku procesja Bożego Ciała w czwartek 3 czerwca rozpocznie się Mszą św. na os. Gawlaki obok domu Państwa Kowalik a następnie Piszczorami przejdziemy do kościoła. Już dziś prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Pierwszy u Państwa Zofii i Józefa Kowalik, drugi u Państwa Małgorzaty i Bartłomieja Pęksa; trzeci u Państwa Teresy i Pawła Kukuc.
 10. Już za tydzień w sobotę piątego czerwca, wyruszy po raz XXIV piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Dokładne informacje na plakacie w gablocie pod chórem.
 11. Dziś przy wyjściu z kościoła po każdej Mszy św. jest możliwość wsparcia trzech rodzin (w tym sześcioro niepełnoletnich dzieci), które w wyniku pożaru domu straciły cały dobytek swego życia. Rodziny te zamieszkiwały pod jednym dachem w miejscowości Budzów. Ofiary na odbudowę domu zbierane są w różnych miejscach. Tyle na ile możemy wesprzyjmy pogorzelców, tym bardziej że są to rodziny blisko spokrewnione z jedną z rodzin naszej parafii.
 12. Przez wstawiennictwo NMP polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. Pod Twoją Obronę…, O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych…
 13. W minionym tygodniu odeszła z tego świata do domu Ojca śp. Izabela Roczkowska z os. Walkosze. Polecamy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…