Ogłoszenia Duszpasterskie: VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021r.

  1. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera; piątek – św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika; sobota – wspomnienie Rity z Cassia, zakonnicy; niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dziś o godz. 11.30 dzieci z klas IV szkoły podstawowej przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii św. Prosimy wspólnotę parafialną o modlitwę w ich intencji.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Cieszymy się, że spotykacie się przy przydrożnych kapliczkach na wspólnym śpiewaniu litanii do NMP.
  4. Zmiany Róż żywego Różańca: w poniedziałek – św. Jana Pawła II i św. Jadwigi Królowej; we wtorek – św. Katarzyny Labouré; w środę – św. Józefa.
  5. Za tydzień w niedzielą będzie możliwość wsparcia trzech rodzin (w tym sześcioro niepełnoletnich dzieci), które w wyniku pożaru domu straciły cały dobytek swego życia. Rodziny te zamieszkiwały pod jednym dachem w miejscowości Budzów. Ofiary na odbudowę domu zbierane są w różnych miejscach. Tyle na ile możemy wesprzyjmy pogorzelców, tym bardziej że są to blisko spokrewnione rodziny z jedną z rodzin naszej parafii.
  6. Przez wstawiennictwo NMP polecajmy Dobremu Bogu wszystkich chorych, cierpiących, tych którzy źle się mają na ciele i duszy. Modlitwą obejmujemy również ks. Szczepana Szpotona CM i ks. Jacka Piotrowskiego CM, którzy dokładnie dziś przeżywają swoją 12 rocznicę święceń kapłańskich. Pod Twoją Obronę…, O Maryjo bez grzechu poczęta…, Uzdrowienie chorych…