Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 roku

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie odkładajmy tej łaski na później. W naszej świątyni spowiadamy 30 minut przed Mszą św., ale można też umówić się telefonicznie na dzień i godzinę spowiedzi.
  3. W najbliższy piątek wspominamy św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski, tego dnia ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie św. Jerzego.
  4. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić i złożymy życzenia solenizantom siostrze Jolencie, ks. proboszczowi i ks. Jerzemu Rutkowskiemu.
  5. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże żywego Różańca: w poniedziałek – św. Katarzyny Labouré i św. Józefa; w sobotę – św. Jana Chrzciciela.
  6. Polecamy modlitwie wszystkich chorych i cierpiących, a wśród nich ks. Jacka Hareńczyka CM oraz jego mamę, którzy są w szpitalu.
  7. Wspólnota modlitewna przy parafii świętego Krzyża w Zakopanem zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Wiary. Spotkania będą się odbywać w każdy piątek od 30 kwietnia do 18 czerwca br. po Mszy św. o godz. 17.00. Poprowadzi je Ks. Andrzej Jerominek – proboszcz parafii na Cyrhli. Dokładne informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych na stoliku pod chórem.
  8. Informacja dla parafian mieszkających w Poroninie.
    Sołtys sołectwa Poronin informuje, że w dniach 19-24 kwietnia 2021 r. w godz. Od 9.00 do 15.00 będzie wydawał nakazy płatnicze oraz przyjmował wpłaty w remizie OSP Poronin.