Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021 roku

Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych w kościele może przebywać jedna osoba na 20 m2, a także zakrywaniu nosa i ust oraz bezpiecznej odległości przynajmniej 1,5 metra między sobą.

Przeżywamy dziś niedzielę Miłosierdzia dzień na który wskazał sam pan Jezus zwracając się do s. Faustyny Kowalskiej: „Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, … żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu” (dz. 742). Dziś po każdej Mszy św. po błogosławieństwie przed obrazem Miłosiernego Jezusa pomodlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa „Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych i bezdomnych zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i są zachętą do aktywnego włączania się w konkretne dzieła miłosierdzia. W tym miejscu dziękuję wszystkim drogim parafianom, którzy niosą pomoc potrzebującym a szczególnie teraz czasie.
    Dziś po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia.
  2. Przypominamy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Nie odkładajmy tej łaski na później. W naszej świątyni spowiadamy 30 minut przed Mszą św. ale można umówić się na dzień i godzinę spowiedzi telefonicznie.
  3. W tym tygodniu swoją zmianę mają Róże żywego Różańca: we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Zofii; w piątek – św. Jana Pawła II; w sobotę – św. Królowej Jadwigi.
  4. Polecamy modlitwie wszystkich chorych i cierpiących, a wśród nich ks. Jacka Hareńczyka CM oraz jego mamę, którzy są w ciężkim stanie hospitalizowani.
  5. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu śp. Stefana Tyszkiewicza z os. Janosówka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.