Ogłoszenia Duszpasterskie: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny: 4 – 5 kwietnia 2021r.

  1. Wszystkim naszym Parafianom i gościom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie zawsze obecny pośród Was, niech darzy Was radością, w smutku pociesza, w zwątpieniach daje nadzieję, a w codziennych trudach umacnia! Niech Jego błogosławieństwo ogarnie Was i Waszych najbliższych! Szczęść Boże!
    Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 6.00; 10.00; 11.30; 14.30; 16.00; 17.00; 18.30. Nie ma też dziś i jutro nabożeństwa eucharystycznego o godzinie 18.00.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Cała oktawa Zmartwychwstania Pańskiego ma charakter uroczysty, stąd w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dobrze przygotować do tych świąt i je przeżywać, zarówno od strony duchowej jak i zewnętrznej. Dziękuję współbraciom kapłanom za posługę w konfesjonale i podczas wszystkich nabożeństw wielkopostnych jak i przygotowanie Triduum Paschalnego. Drogim siostrom Służebniczkom za wszelką pracę w zakrystii, wystrój kościoła, przygotowanie ciemnicy i grobu, jak i przygotowanie młodzieży i dzieci przez śpiew i przygotowanie nabożeństw. Dziękuję za pomoc w stawianiu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Strażakom OSP Olcza za pilnowanie porządku i podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Zespołowi GIEWONT a szczególnie Muzyce. Dziękujemy ministrantom i Krucjacie Maryjnej wraz z ks. Jerzym Rutkowskim CM oraz siostrą Ewą za przygotowanie za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję Mężczyznom z Zespołu Giewont za śpiew psalmu w Wielki Piątek oraz panu Stanisławowi Topór- Baliga za piękną narrację po góralsku Pasji.
  5. Bóg zapłać za produkty spożywcze, które złożyliście do koszy przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Już w dniu wczorajszym późnym popołudniem trafiły do rodzin i osób nie tylko z naszej parafii, które w tym roku przeżywają problemy finansowe.
  6. W tym tygodniu swoją zmianę ma w środę – Róża Matki Bożej Różańcowej.
  7. Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 18.30 w 11 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

Jeszcze raz życzymy pełnych radości i błogosławieństwa świąt. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.