Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 roku

 1. Pamiętajmy o podjęciu postanowień wielkopostnych i ich realizowaniu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych i młodzieży o 18.00 i o godz. 20.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę 25 minut przed Mszą św. o godz. 8.30; 10.00; 11.30 i na nabożeństwie o godz. 18.00. Już dziś zaplanujmy czas na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, a poprowadzi je ks. Wojciech Kozłowski CM były proboszcz naszej parafii.
 2. W kalendarzu liturgicznym w czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
 3. Swoją zmianę różańcową mają Róże w poniedziałek – świętej Rodziny i św. Teresy; w środę – św. Barbary.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  W piątek odwiedzimy chorych, tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem można nabyć tygodnik Gość Niedzielny oraz egzemplarze Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zabrania nieodpłatnie gazet ChiT o roku św. Józefa oraz gazetę Dobre Nowiny.
 6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 informuję, że od 1 marca rozpocznie się rekrutacja do oddziału zerowego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Uprasza się zainteresowanych rodziców do zgłaszania się do szkoły celem dokonania zapisu dziecka. Druki niezbędne do rekrutacji można pobrać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły. Należy zabrać ze sobą: Dowód osobisty rodzica (opiekuna prawnego); Odpis aktu urodzenia dziecka; PESEL dziecka.
 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w minionym tygodniu Wacława Ligas z os. Janosówka, oraz zmarłego dziś rano Stanisława Topór – Jadzarz. Wieczny odpoczynek…