Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021 roku

  1. Zakończyła się w tegoroczna kolęda, jakże inna od dotychczasowych. Dziękujemy za serdeczną atmosferę i wspólną modlitwę. Dziękujemy za wspólną modlitwę na wieczornych Mszach św., a także za złożone ofiary, mamy świadomość, że jest to czas trudny finansowo dla większości rodzin. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę fiakrów z naszej parafii za zorganizowanie przejazdu dla kapłanów podczas kolędy.
  2. W naszej parafii przeżywamy Rocznice Małżeństw. Ze względu na czas epidemii i związane z tym ograniczenia w tym roku podzieliliśmy Jubilatów na grupy (dwie grupy dziś i dwie za tydzień) Uroczystość będzie miała miejsce na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30. Wszystkim tegorocznym Jubilatom życzymy wszelkich łask płynących od Chrystusa przez Maryję.
  3. Kalendarz liturgiczny: we wtorek – Święto Ofiarowania Pańskiego; już po raz XXV przeżywać będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 11.00; 16.00; 18.30 podczas każdej Mszy poświęcenie gromnic; w piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w sobotę – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
  4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy zapraszamy Róże Różańcowe: w poniedziałek – św. Teresy; w środę – św. Barbary.
  5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na wieczornej Mszy św. modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek odwiedzimy chorych od godziny 9.00. tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.45.
  6. Dyrektor przedszkola s. Ewa Kotarba informuje, że zapisy do Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – Ochronka Św. Józefa w Zakopanem Olcza na rok szkolny 2021/2022 rozpoczynają się 1 lutego, czyli od jutra. Zainteresowanych prosimy pobrać KARTĘ ZAPISU DZIECKA i wypełnioną złożyć do dnia 26 lutego 2021r. (jest to termin ostateczny). PRZYPOMINAMY RODZICOM DZIECI JUŻ UCZĘSZCZAJĄCYCH o obowiązku złożenia karty zapisu w w/w terminie.
  7. Dziś po Mszach św. przy wyjściu będzie można wesprzeć wakacyjny wyjazd dla Krucjaty Maryjnej i ministrantów.
  8. Słowo metropolity ks. abpa Marka Jędraszewskiego o święceniach biskupich ks. Roberta Chrząszcza – osobna karta.